Jak wykorzystać liście laurowe aby uzdrowić organizm z wielu chorób. Ma wiele zastosowań

Pierwsze skojarzenie, które pojawia się na myśl o liściu laurowym to przygotowane przez babcie tradycyjne potrawy, z których jako dzieci często wyławialiśmy liście nienadające się do zjedzenia.

To właśnie dzięki tym liściom bigos, barszcz czy gulasz miały ten niepowtarzalny aromat i smak, który pamiętamy i wspominamy do końca życia. Tylko babcie wiedziały jak stworzyć tak pyszne potrawy. Jak się okazuje liść laurowy to nie jest zwykła przyprawa.

Te niepozorne liście miały swoje zastosowanie już od antycznych czasów. Odkrywcami ich właściwości byli Grecy. Do tej pory przeprowadzono wiele badań naukowych, które udowadniają wspomagające organizm właściwości.

Dowiedziono, że bardzo dobrym sposobem na obniżenie poziomu glukozy we krwi, jest spożycie dwa razy dziennie zmielonych liści laurowych.

Ponadto roślina działa pobudzająco na obszary trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny. Zawarta w liściu rutyna i kwas kawowy wpływa pozytywnie na ściany serca wzmacniając je. Zmniejsza poziom cholesterolu LDL, którego nadmiar przyczynia się do rozwoju miażdżycy.

Prócz smaku i zapachu jaki liście laurowe nadają potrawą, są one stosowane w gastronomi również ze względu na wpływ na trawienie.

Ułatwiają ten proces poprzez stymulację organizmu do produkcji soków trawiennych. Dzięki temu po zjedzeniu ciężkostrawnych potraw z dodatkiem liści wzdęcia nie są, aż tak dokuczliwe, a trawienie przebiega szybciej. Jednym z produktów przetwarzania liści jest olejek.

Polecany szczególnie osobom starszym, którym dokucza reumatyzm, artretyzm, bóle mięśni.

Olejek ma działanie przeciwzapalne dlatego wmasowany w bolące miejsca działa łagodząco. Przy bólach głowy zalecane jest by wcierać produkt w skroń.

Szczególne właściwości liści laurowych wykorzystywane są również w przypadku raka piersi.

Roślina posiada zdolność do usuwania komórek nowotworowych. Antybakteryjne działanie liści sprawdzi się w przypadku wystąpienia, ran, zadrapań, a także pomogą z bliznami. Prócz tego ziele pomaga w wyzdrowieniu dróg oddechowych oczyszczając je z wydzielin.

Naparem przygotowany z liści można płukać skórę głowy. Dzięki takiemu zabiegowi włosy zaczną szybciej rosną, a problem łupieżu zniknie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!