Uwolni napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa – Specjalista pokazał jak zniwelować ból w prostym ćwiczeniu. Dowiedz się wiecej.

Znany niemiecki lekarz, Roland Liebscher specjalizujący się szczególnie w leczeniu bólu wraz z doktor Petrą Bracht odkryli specjalistyczną terapię nazwaną od ich nazwisk.

Trzy dekady intensywnych badań nad bólem pozwoliły opracować innowacyjny system leczenia, który wraz z dopasowaną do niego dietą i aktywnością ruchową pozwalają wyeliminować niemalże wszelkie dolegliwości. Warto tutaj przytoczyć pewien cytat: „Terapia skutecznie eliminuje najczęstszą przyczynę bólu: nadmierne napięcie mięśni i powięzi, elastycznej tkanki łącznej”.

Obecnie wiele osób boryka się z dokuczliwym bólem karku oraz szyi. Aby skutecznie uporać się z tak nieprzyjemnymi dolegliwościami doskonałym pomysłem jest zastosować bardzo łatwe w wykonaniu ćwiczenie opatentowane przez niemieckiego lekarza Rolanda Brachta. Największą zaletą tego ćwiczenia stanowi fakt, że niemalże natychmiastowo redukuje ono napięcie w odcinku szyjnym.

Jak wykonać to proste ćwiczenie? 

Pierwszą czynnością jest przyjęcie pozycji siedzącej. Ważne, by w trakcie siedzenia trzymać plecy prosto i starać się nie garbić. Po ułożeniu dłoni na powierzchni głowy powolnym i ostrożnym ruchem pociągnąć szyję do przodu tak, aby w delikatny sposób się zgięła.

Na tym etapie zupełnie normalnym zjawiskiem jest uczucie pieczenia na powierzchni szyi oraz karku. W miarę upływu czasu odczuwalne powinno się stać rozluźnianie się mięśni okalających kark. Proces rozciągania powinien także przechodzić w niższe partie szyi, pleców czy tułowia.

Należy zapamiętać, by wyłącznie podczas wydychania powietrza podejmować próby przesuwania głowy nieco niżej. W trakcie trwania ćwiczenia warto mieć dodatkową osobę do pomocy, która w razie potrzeby podtrzyma tułów i go ustabilizuje.

Gdy głowa będzie już maksymalnie nisko należy opuścić prawą dłoń i pozostawić jedynie lewą. Prawa w tym czasie powinna spoczywać zgięta w łokciu na ramieniu, a następnie pociągnięta do tyłu. Na żadnym z wymienionych etapów głowa nie powinna się przechylać. Ćwiczenie należy wykonywać naprzemiennie na obie strony ciała.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!