Ćwiczenia palców to kolejne ćwiczenie, które może pomóc mózgowi. Aby rozpocząć, wykonaj znak zwycięstwa, układając palce prawej ręki w kształt litery V. W kształcie litery V należy ułożyć palce prawej ręki. Lewa ręka powinna przedstawiać OK.
Następnie szybko zamieńcie się rękami, tak aby lewa ręka była OK, a prawa V. Ćwiczenie to poprawia koncentrację uwagi i przyspiesza przechodzenie między zadaniami. Ma również pozytywny wpływ na przepływ informacji między półkulami mózgowymi.
Pisanie synchroniczne:
Pisanie oburęczne to kolejne ćwiczenie, którego powinieneś spróbować. Oto, co ono oznacza. Do tego ćwiczenia potrzebne będą dwie kartki papieru, dwa ołówki lub dwie kredki. Możliwe jest narysowanie kształtu geometrycznego za pomocą dwóch rąk jednocześnie.
Na przykład jedną ręką można narysować koło, a drugą trójkąt. Można również używać liter i innych znaków. Pisanie synchroniczne pozwala mózgowi wykonywać wiele zadań jednocześnie, stymulując obie półkule mózgowe. Bez względu na wiek ćwiczenie obu półkul mózgowych jest ważne.
Łatwiej będzie się uczyć i wykonywać pracę, jeśli zaczniesz ćwiczyć swój mózg we wczesnym okresie życia. Powinieneś także zadbać o to, by każdy dzień był obwarowany jakimś rytuałem.
Zacznij od mycia zębów niedominującą ręką lub z zamkniętymi oczami. Rutynowe czynności wykonywane w nierutynowy sposób również mogą zmusić mózg do cięższej pracy i pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie.
Można to robić także w domu: oglądać filmy bez dźwięku. Możesz używać gestów, aby przyswoić treść. Dzięki temu mózg jest w stanie wywnioskować treść wypowiedzi aktorów, a jednocześnie jest zmuszony do ciężkiej pracy. Rozwiązywanie krzyżówek to świetny sposób na usprawnienie pracy mózgu.
Comments are closed.